Membres

Members

Professors – investigadors

Investigadors – doctors

Becaris i doctorands

Lourdes Aguilar

Lourdes Aguilar

Professors - investigadors

Titular d’universitat
lourdes.aguilar@uab.cat

Sergio Balari

Sergio Balari

Professors - investigadors

Titular d’universitat
sergi.balari@uab.cat

Anna Bartra

Anna Bartra

Professors - investigadors

Titular d’universitat
anna.bartra@uab.cat

Eulalia Bonet

Eulalia Bonet

Professors - investigadors

Titular d’universitat
eulalia.bonet@uab.cat

Josep M. Brucart

Josep M. Brucart

Professors - investigadors

Catedràtic d’universitat
josepmaria.brucart@uab.cat

Cristina Buenafuentes

Cristina Buenafuentes

Professors - investigadors

Teresa Cabré

Teresa Cabré

Professors - investigadors

Titular d’universitat
teresa.cabre@uab.cat

M.Teresa Espinal

M.Teresa Espinal

Professors - investigadors

Catedràtica d’universitat – ICREA Acadèmia
teresa.espinal@uab.cat

Ángel Gallego

Ángel Gallego

Professors - investigadors

Professor agregat – ICREA Acadèmia
angel.gallego@uab.cat

Anna Gavarró

Anna Gavarró

Professors - investigadors

Catedràtica d’universitat
anna.gavarro@uab.cat

M. Lluïsa Hernanz

M. Lluïsa Hernanz

Professors - investigadors

Catedràtica d’universitat
Professora emèrita
Luisa.Hernanz@uab.cat

Joan Mascaró

Joan Mascaró

Professors - investigadors

Catedràtic d’universitat
Professor emèrit
joan.mascaro@uab.cat

Jaume Mateu

Jaume Mateu

Professors - investigadors

Professor agregat
jaume.mateu@uab.cat

Maria Ohannesian

Maria Ohannesian

Professors - investigadors

Professora associada
maria.ohannesian@uab.cat

Gemma Rigau

Gemma Rigau

Professors - investigadors

Catedràtica d’universitat
Professora emèrita
gemma.rigau@uab.cat

Carlos Sánchez

Carlos Sánchez

Professors - investigadors

Catedràtic d’universitat
carlos.sanchez@uab.cat

Xavier Villalba

Xavier Villalba

Professors - investigadors

Titular d’universitat
xavier.villalba@uab.cat

El Centre de Lingüística Teòrica (CLT) té per objectiu l’estudi del llenguatge i de les llengües naturals des d’una perspectiva teòrica i experimental.

Contacte

Centre de Lingüística Teòrica
Edifici B, Campus UAB
08193 Bellaterra (Spain)

Telèfon: (+34) 93 581 23 72
Fax: (+34) 93 5812782
cr.clt@uab.cat